Фейсбук и Туитър санкционираха президента Доналд Тръмп и предизборния му щаб заради постове в които се твърди, че децата имат имунитет към COVID-19.
Фейсбук изтри част от интервю, в което Тръмп говори по темата, като поясни, че съдържанието му е в разрез с политиката на социалната мрежа да не публикува "зловредна и подвеждаща информация, свързана с COVID-19."
Няколко часа по-късно, профилът на кампанията, с откъс от същото интервю, беше замразен и в Туитър. И от там се позоваха на неспазване на правилата на платформата.
Фейсбук за първи път санкционира публикации на американския държавен глава, докато Туитър вече го е правил.
Наблюдатели обаче посочват, че през март Туитър не е сметнал за нарушение пост на Илън Мъск, в който се казва, че децата до голяма степен имат имунитет към коронавируса.
Водолази спасиха 17-годишно момче във Великотърновско, правило си селфи, но водата го повлякла
60 см до запълване на язовир "Йовковци", язовир "Александър Стамболийски" край Павликени вече прелива
Над 80 л/кв. м дъжд: Безсънна нощ във Велико Търново, наводнени улици, коли под вода и затворени пътища