Франция надви Ирландия с красив гол на Павар отдалеч

23:52, 27.03.2023
франция надви ирландия красив гол павар отдалеч

Отборът на Франция постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Република Ирландия в двубой от втория кръг на група B от квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия.

Единственото попадение на „Авива Стейдиъм“ бе отбелязано в 50-ата минута, когато Джош Кълън сбърка при подаването си към Джейсън Найт малко пред наказателното поле на домакините, Пенжамен Павар отне топката и отправи топовен изстрел, като топката се отби в горната греда и тупна зад голлинията на стража Гавин Базуну.

В класирането съставът на Дидие Дешан е лидер с актив от 6 точки, на три пункта пред втория Гърция. Нидерландия е на третото място също с 3 точки, четвърти е съставът на Ейре, а на дъното е Гибралтар без точков актив.

Георги Русев: Разликата в класите е голяма, далеч сме от истината
България допусна три гола от Унгария във втория си мач от квалификациите за Евро 2024