Франция се класира за Мондиал 2022

национален отбор на Франция
23:38, 13.11.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Националният отбор по футбол на Франция се класира за Световното първенство в Катар догодина. Кръг преди края на квалификациите „петлите“ си осигуриха първото място в Група D, което дава пряка промоция.

Националният тим на Франция спечели 15 точки след успеха с 8:0 над аутсайдера в потока Казахстан. Срещата се игра на „Парк де Пренс“.

Селекцията на Дидие Дешан ще има възможността да защитава трофея от последния шампионат на планетата, който заслужи през 2018 година в Русия.

В последния кръг от квалификациите за Мондиала в битката за втората позиция ще влязат Финландия и Украйна, тъй като тимът на Босна и Херцеговина, воден от Ивайло Петев, остана без шансове за световните футболни финали.

Хеттрик още преди почивката записа Килиан Мбапе, а звездата на ПСЖ отбеляза и четвърто попадение в края на срещата. След това Карим Бензема отбеляза още два гола, за да могат Адриен Рабио и Антоан Гризман от дузпа да добавят за категоричния успех.

В последния кръг на 16 ноември Финландия посреща „петлите“, докато Украйна гостува на Босна и Херцеговина.

И Белгия спечели промоция за Световното в Катар
"Пактът от Глазгоу": 197 държави подписаха споразумение на финала на срещата за климата