13:00, 05.02.2021
Чете се за: 00:50 мин.
Тенис
французин спря подема григор мелбърн

Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира "Мъри Ривър Оупън" с награден фонд 320 775 долара.

Димитров, който е втори поставен в схемата на турнира, отстъпи с 5:7, 2:6 от Корентен Муте от Франция във втория си мач за деня.

Димитров поведе с 5:2 срещу Муте в първия сет, но загуби следващите пет гейма за 5:7.

Във втората част Муте бе значително по свеж и спечели с 6:2.

За достигането си до четвъртфиналите Григор заработи 45 точки за световната ранглиста.

До момента българинът и хърватинът са играли 6 пъти, като Чилич води с 4:2 победи. За последно те се срещнаха във втория кръг на „Ролан Гарос" 2019, а победител излезе Димитров.

Чилич има спечелени 18 титли в кариерата си сред професионалистите. Той има и трофей от Големия шлем – US Open 2014. Освен това е финалист от Australian Open (2018) и Уимбълдън (2017), като и в двата случая губи от Роджър Федерер.

В момента хърватинът е №43 в ранглистата, където рекордното му постижение е като на Григор Димитров - №3.

Победителят от срещата ще играе във втория кръг срещу Алекс Болт (Австралия) или Норберт Гомбос (Словакия).

Първият поставен, когото Григор Димитров (№18 в схемата) може да срещне е Пабло Кареньо Буста (Испания, №15). Дуел между двамата е възможен в третия кръг.