Футболистките до 19 г. с разгромна загуба от Нидерландия в първия си двубой от елитната фаза на Евро 2023

футболистките разгромна загуба нидерландия първия двубой елитната фаза евро 2023
Снимка: БФС
22:30, 05.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Девойките на България по футбол до 19 г. оказаха съпротива, но в последния четвърт час рухнаха срещу фаворита Нидерландия и загубиха с 0:5 в първия си двубой от група А7 на втората фаза на квалификациите за Евро 2023.

Нашите момичета и най-вече вратарката ни Милена Караколева заслужиха поздравления за представянето си в първите 60 минути срещу един от най-силните отбори на континента, след като успяха да парират постоянните опити на домакините да открият резултата.

В началото на втората част Димитра Иванова дори можеше да изненада „лалетата“, но изстрелът ѝ бе спасен от вратарката Лифтинг. В 64-ата минута Стоит все пак откри за Нидерландия, а отново тя 3 минути по-късно покачи на 2:0. До края класата на съперника си каза думата и нашият тим инкасира още три попадения.

В следващия си мач от елитната фаза на евроквалификациите на 8 април от 14.00 ч. България ще се изправи срещу другия фаворит в групата Финландия.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 5. Ева Атанасова, 8. Кристияна Караиванова, 22. Преслава Йорданова, 7. Антония Ангелова (70 – 21. Теодора Параскевова), 16. Елизабет Велкова (79 – 11. Божидара Иванова), 14. Димитра Иванова, 19. Александра Сергеева (79 – 13. Преслава Иванова), 10. Надежда Иванова (61 – 9. Виктория Цветкова).

Селекционер: Троян Радулов.

Адриан Андреев пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнир в Италия
Чете се за: 02:12 мин.
България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Кристиан Василев пред БНТ: Нито един успех не е дошъл без труд, лишения и търпение
17:38, 08.05.2024
Гергана Топалова се класира за втория кръг на тенис турнир в Швеция
17:23, 08.05.2024
Берое и Шампион 2006 с убедителни победи на старта на финалите по баскетбол за девойки U19
17:17, 08.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Ангел Кодинов и Преслав Георгиев завършиха шести във финала на 500 м кану на европейската олимпийска квалификация в Сегед
16:54, 08.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Управителният съвет на БФ по волейбол взе важни решения за разширените състави на националните отбори
16:40, 08.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Европрокуратурата е одобрила две от трите кандидатури за делегирани прокурори от България