Национален отбор по футбол до 16 години
Снимка: Български футболен съюз
16:05, 12.04.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Юношеският национален отбор на България до 16 г. отстъпи на Румъния с 1:2 в последния си двубой от приятелския четиристранен турнир под егидата на УЕФА в Албена, съобщиха от Българския футболен съюз.

В надпреварата участие взеха още отборите на Молдова и Андора, а нашият тим завършва с актив от 1 победа и 2 поражения.

Възпитаниците на селекционера Йордан Петков започнаха днешния двубой с амбицията да заличат неприятния спомен от двубоя с Молдова и имаха няколко ситуации, при които можеха да поведат в резултата. В края на първото полувреме обаче Румъния вкара бързи две попадения чрез Вермешан, които до голяма степен предрешиха крайния изход.

В началото на второто полувреме България върна един гол от дузпа чрез капитана Джанер Садетинов, но до края „лъвчетата“ така и не успяха да стигнат до изравняване.

ПП предлага 50% от парите за пътищата да се изплатят веднага, останалите - след парламентарен отчет
Подвеждащи действия на украински туроператори причиняват опашки на ГКПП-Дуранкулак