Имаме съдебно решение, което потвърди премахването на незаконното строителство. Оттук започна един фарс, но никой не е над закона и Столичната община ще изпълни своето задължение. Това заяви председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев по повод премахването на автокъща "Капитолия", която е на територията на Борисовата градина.
По думите му от вчера всички служители в автокъщата са излезли в отпуск.
"По неведоми пътища обаче бяха паркирани автомобили отпред, наложи се да се премахнат катинарите на входа. С паяк на Центъра за градска мобилност бе премахнат бус, който е бил непосредствено на входа. 16 автомобила са били преместени в рамките на автокъщата, за да не пречат", разказа Георгиев и допълни, че през нощта колите отново са преместени, появили са се и мотори.
Ще проведем докрай тази битка, с всички законови способи, коментира Георги Георгиев.
Вижте и още във включването на Софи Цветкова.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Шефът на ВиК - Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите