Германският Бундестаг гласува за частично легализиране на употребата на канабис - за развлечение. Горната камара - Бундесратът ще се произнесе на 22-ри март.
Така пушенето на канабис на обществени места става законно от 1-ви април. Лица над 18 години ще могат да притежават до 25 грама на обществени места, а в частни домове законното количество става 50 грама.
Инициатор на реформата е здравният министър Карл Лаутербах. Той констатира нарасналата употреба на канабис сред младите хора през последните години, въпреки съществуващите ограничения. Целта му е - да срине черния пазар, да защити пушачите от замърсена стока и да прекъсне притока на пари към организираната престъпност.
Основни критици на промените са медицински асоциации, съдебната власт и местни политици, които изтъкват, че либерализацията ще доведе до рязко нарастване на употребата на дрога.
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си