Гол от дузпа на Върджил ван Дайк в добавеното време донесе успеха на Нидерландия над Гърция

Централният защитник на "лалетата" бе точен в 93-ата минута

08:03, 17.10.2023
Чете се за: 01:47 мин.
Върджил ван Дайк национален отбор по футбол на Нидерландия

Нидерландия победи Гърция с минималното 1:0 в мач от 7-ия кръг на европейските квалификации за Евро 2024. Върджил ван Дайк отбеляза победното попадение от дузпа в 93-ата минута.

През първото полувреме вратарят на домакините Одисеас Влаходимос запази равенството в резултата, след като спаси дузпа на Воут Вегхорст.

След почивката "лалетата" бяха по-активни в преден план и заслужено стигнаха до победен гол, макар той да дойде чак в добавеното време на сблъсъка. Главният арбитър Алехандро Ернандес отсъди нов 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Дензъл Дъмфрис. Капитанът на гостите Върджил ван Дайк оформи крайния резултат с удар в средата на вратата.

В края на двубоя наставникът на домакините Густаво Пойет бе изгонен с директен червен картон заради претенциите си към съдийството.

В класирането на група "В" Нидерландия и Гърция имат еднакъв актив от 12 точки. Възпитаниците на Роналд Куман обаче заемат втората позиция, заради успеха в прекия двубой.

В друг мач от групата, игран по същото време, Ирландия се наложи над Гибралтар с 4:0.