Граничен пункт "Илинден - Ексохи" вече е отворен. От 8.00 часа тази сутрин граничният пункт пропуска всички превозни средства. Това съобщи за БНТ областният управител на Благоевград Николай Шушков.
Заради пандемията от COVID, повече от година граничният пункт беше затворен. Граничният пункт ще бъде отворен за преминаване по 24 часа и през него ще може да се преминава и с новия европейски цифров сертификат.
Пунктът трябваше да отвори на 1 юли, но остана затворен до днес, поради забавяне в доставката на четци за новите европейски сертификати за COVID-19.
Репортер: Станислава Николова
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?