ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Григор Димитров: Честно казано, не знам как обърнах резултата в тайбрека

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 03:00 мин.
Спорт

Най-добрият български тенисист отдаде заслуженото и на своя съперник в осминафиналния сблъсък.

Григор Димитров
Снимка: X / @atptour
Слушай новината

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров, който се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс на твърди кортове във френската столица Париж, заяви, че не знае как точно е успял да преодолее представителя на домакините Артур Риндеркнеш. Поставеният под номер 8 Димитров се наложи с 6:2, 4:6, 7:6(5) над французина, а тази вечер излиза срещу руснака Карен Хачанов в опит да достигне до полуфиналите.

"Честно казано, не знам как обърнах резултата в тайбрека. Трябваше да остана силен и да съм сигурен, че топката преминава от другата страна на мрежата", коментира той.

"В последната точка просто трябваше да вкарам първия сервис. Наистина се молех за този първи сервис. Мисля, че през целия мач сервирах достатъчно добре, но последните няколко дни са честно казано ужасни. Интересно е как изобщо успявам да се справя с това и да продължа да се движа, но това е част от играта и не можеш да си вземеш почивен ден. Когато дойдат такива моменти, те ме карат да се чувствам жив и си казвам, че няма да ги изживея отново", каза още Григор Димитров и продължи:

"Разбира се, мачът можеше да отиде и в друга посока, но аз успях да остана силен от ментална гледна точка, особено с тази публика".

Най-добрият български тенисист отдаде заслуженото и на своя съперник в осминафиналния сблъсък.

"Той е много силен съперник, така че това бе качествен двубой. Заслужаваше да спечели колкото и аз, но във важните моменти показах най-добрата си игра и съм най-горд точно с това. Видяхме доста французи, които играят страхотен тенис тук. Публиката очаквано бе на негова страна. Аз трябваше да остана на лидерска позиция, но и двамата се борихме. Основното за мен бе да остана спокоен, знаейки, че мога да създам още една възможност", добави световният номер 9.

Накрая хасковлията коментира и класирането си за четвъртфиналите в Париж.

"Трябва да съм благодарен, че съм в тази позиция, че имам шанса да го направя отново. Горд съм с положените усилия, горд съм с екипа си, семейството, приятелите и всички, които бяха около мен в този момент. За мен предстои още един мач, но разбира се, че искам още", завърши Григор Димитров.

Свързани статии:

Григор Димитров достигна до четвъртфиналите в Париж, предстои му дуел с шампиона от 2018 г.
Григор Димитров достигна до четвъртфиналите в Париж, предстои му дуел с шампиона от 2018 г.
Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета – 6:2, 4:6, 7:6...
Чете се за: 03:45 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?