Григор Димитров е на 1/4-финал в Мелбърн

12:19, 05.02.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Тенис
григор димитров финал мелбърн

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира "Мъри Ривър Оупън" с награден фонд 320 775 долара.

Поставеният под №2 в схемата Димитров победи с 6:4, 6:7(5), 6:3 Алексей Попирин от Австралия за 2 часа и 24 минути игра.

За Григор това е четвърти пореден четвъртфинал на турнир от сериите АТР. По-късно днес хасковлията ще излезе отново на корта за следващия си мач срещу Корентен Муте от Франция, който елиминира Джеймс Дъкуърт със 7-6(4), 6-4.

Димитров започна перфектно срещата и проби още в първия гейм. Да края на първата част нови пробиви нямаше и Григор затвори сета с 6:4.

Във втората част тенисистът ни отново стигна първи до пробив за 3:2. При 5:4 Григор сервира за спечелване на мача, но допусна рибрейк. След два разменени сервис гейма се стигна до тайбрек. В него Попирин поведе с 5:2 точки и изравни сетовете след 7:5.

В третата решителна част Димитров поведе с 5:0 и спечели с 6:3.

За достигането си до четвъртфиналите Григор заработи 45 точки за световната ранглиста.

По зрителски сигнал: Варненски лекари взимат такса, за да изпратят издадения от тях болничен в НОИ