В Перник през последните години не знам дали работят за БСП, по-скоро за други партии. Това се случи, след като станаха процесите с язовир "Студена" и кметът Станислав Владимиров беше обявен за любимец от Бойко Борисов. Това заяви в "Денят започва" Борислав Гуцанов от БСП по повод новината, че Владимиров напуска структурите на левицата.
За напускането на над 120 души от пловдивската организация на БСП Гуцанов заяви, че "разводът" с общинските съветници е бил преди 1 година.
Над 120 души от пловдивската организация на БСП напускат партията
"Много ясно се дистанцирахме от тези общински съветници в Пловдив, могат ли те да бъдат социалисти, могат ли да представляват БСП, когато са гласували за Пловдивския панаир, когато гласуваха за 81 декара земя - "най-интересното място" от парк до Марица да се направи жилищна сграда", заяви Гуцанов.
Допълни още, че Станислав Владимиров е станал кмет, благодарение на БСП. В момента се мъчат да запазят своите позиции, обвинявайки ръководството, заяви Гуцанов.
Цялото интервю вижте във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Илияна Йотова: В свят, който се задъхва от мимолетното и повърхностното, истинската наука се прави тихо, задълбочено и далеч от прожекторите
Парламентът прие на първо четене три законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Промените в Закона за защита на потребителите: По-високи глоби и въвеждане на "справедлива цена"
Илияна Йотова: Честността с аудиторията е златно правило в ораторското майсторство
"Обичам ви и ще се видим на финала" - Dara с първа реакция след блестящото представяне на „Евровизия"
След свлачището на пътя Смолян - Пампорово: Какви са вариантите за трайно решение на проблема?
Проф. Стефан Стойнев: Нужни са спешни мерки, но и дългосрочно укрепване на свлачището край Смолян