Хебър победи драматично Монтана във волейболната Суперлига

21:09, 17.12.2022
Чете се за: 02:07 мин.
хебър победи драматично монтана волейболната суперлига
Снимка: start-photo.bg

Волейболният шампион на България Хебър Пазарджик постигна драматичен успех с 3:2 (25:22, 22:25, 25:22, 25:27, 20:18) като гост на Монтана в среща от 11-ия кръг на волейболната Суперлига, която продължи близо три часа.

"Тигрите", водени от Камило Плачи, на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до крайния успех, който дойде след тайбрек. Преди това пък волейболистите на Хебър бяха пропуснали мачбол в четвъртата част.

Решителният пети гейм пък започна по-добре за домакините, които водеха с 5:2, а при 13:11 бяха само на две точки от победата. Гостите от Пазарджик съумяха да осъществят частичен обрат и да поведат с 14:13, но след това пропуснаха нови пет мачбола преди най-накрая да затворят двубоя след 20:18 в тайбрека.

Германският диагонал Симон Хирш стана най-резултатен за победата, реализирайки 29 точки, докато Якопо Масари допринесе с 16. За домакините от Монтана Любослав Симеонов завърши с 25 пункта.

Двубоят в северозападна България сложи и точка на мачовете от волейболната Суперлига през есенния полусезон.

С успеха Хебър Пазарджик се изкачи на върха в класирането, като "тигрите" са с актив от 26 точки и баланс от 9 победи и 2 поражения, колкото има и втория ЦСКА, който обаче е с 25 пункта. Монтана пък заема третата позиция с идентични показатели като тези на "червените".