Хебър стартира в плейофите с чист успех срещу Берое

20:03, 04.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.
хебър стартира плейофите чист успех берое
Снимка: startphoto.bg

Съставът на Хебър Пазарджик започна с победа участието си в тазгодишните плейофи на НВЛ, след като надви с 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) като домакин състава на Берое.

Действащите шампиони, които в рамките на редовния сезон показа известни колебания днес отново не преминаха напълно гладко през двубоя, след като трябваше да се справят с амбициозния старт на гостите от Стара Загора.

В първия гейм волейболистите на Берое започнаха много мотивирано и дори имаха преднина от четири точки при 15:11. Постепенно обаче домакините стопиха пасива си, а впоследствие затвориха и първата част след 25:21.

Във втората "тигрите" си осигуриха сериозен аванс при 21:12 и въпреки че допуснаха леко отпускане в редиците си в следващите минути волейболистите на Хебър стигнаха до успеха след 25:20.

В третия гейм шампионите пък през почти цялото време имаха лека преднина в точките, която умело контролираха и това им позволи да сложат точка на спора след 3:0 гейма в своя полза.

Най-резултатен за успеха стана италианецът Якопо Масари с 14 точки, а от другата страна Спас Байрев се отчете с 15 пункта.

Реваншът между Берое Стара Загора и Хебър Пазарджик е в петък (7 април) от 18.00 часа в зала "Иван Вазов" в "Града под Аязмото". Играе се до две победи от три мача.

ЦИК коригира резултата от вота заради сгрешени протоколи от чужбина, съобщи Росица Матева
Левски не даде шансове на Монтана в първия дуел помежду им от четвърфиналния плейоф в НВЛ