Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:09, 25.10.2024
холгер руне остава играта базел

Холгер Руне победи участващия с уайлд кард Доминик Страйкър, за да се класира на четвъртфиналите на тенис турнира в Базел. Четвъртият поставен Руне се наложи с 6:3, 7:6(2) за час и 27 минути. Руне, който стигна до финала през 2022 г., се върна от пробив пасив във втория сет, за да стигне до тайбрека, където бе категоричен.

„Показах добро ниво в първия сет, но загубих малко концентрация във втория. Той играеше доста бързо, така че трябваше да удържа неговото темпо. Трябваше да се задържа в мача, да намеря решение и го направих", сподели след успеха Руне, който за място на полуфиналите ще спори с Давид Гофен.

В другите четъртфинали водачът в схемата Андрей Рубльов се изправя срещу номер 6 Бен Шелтън. Американецът нанесе поражение на местния ветеран Стан Вавринка. Третият поставен Стефанос Циципас има за съперник Артур Фис.

Феликс Оже-Алиасим допусна изненадваща загуба на осминафиналите на тенис турнира в Базел. Осмият в схемата отстъпи на 50-ия в света Джовани Мпетши-Перикар от Франция с 1:6, 6:7 (6).На четвъртфиналите роденият в Лион тенисист ще играе с канадеца Денис Шаповалов.

"В кадър": "Децата на Дунав" - филм за футбол или за една семейна история
Бившият полузащитник на Олимпик Марсилия Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст