Надпреварата в столична зала "София" ще продължи до неделя, като в нея ще се включат състезателки от общо 36 държави
Президентът на Българската федерация по художествена гимнастика (БФХГ) Илиана Раева официално даде старт на международния турнир "София къп", който ще продължи до неделя в зала "София".
В присъствието на гостите Раева заяви, че е изключително щастлива, че в олимпийската година състезанието у нас се радва на голям интерес, като общо 36 държави участват със свои представителки в надпреварата. Ръководителят на родната федерация отправи поздравления към състезателки, треньори, съдии, деятели и почитатели на спорта и пожела успех на всички.
Илиана Раева подчерта още, че за втора поредна година ще има награден фонд от 20 хиляди евро, който ще бъде разпределен в надпреварата при жени индивидуално.
Официални гости на церемонията по откриването бяха президентът на Техническия комитет по художествена гимнастика при Европейската гимнастика Евангелия Трикомити, както и генералният секретар на БФХГ и председател на организационния комитет на състезанието Росина Атанасова.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас