Вицепрезидентът Илияна Йотова заяви, че няма да коментира избора на Борислав Сарафов за изпълняващ функциите главен прокурор, тъй като това решение е изцяло в правомощията на съдебната власт и съдебните кадровици са в правото си да решат какво да правят оттук нататък.
"За мен обаче беше учудваща реакцията на една от партиите, която снощи направи опит да се набърка в независимата съдебна система, което не ме изненадва", каза Йотова.
ПП-ДБ призова Борислав Сарафов да подаде незабавно оставка
Вчера от ПП-ДБ призоваха и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде незабавно оставка. В противен случай министърът на правосъдието Атанас Славов ще предприеме всички възможни действия за преразглеждане на решението за избора на Сарафов, заявиха от коалицията.
"България има нужда от истинска съдебна реформа. Подмяната на Гешев със Сарафов е фарс, а не реформа", се посочва в декларацията на ПП-ДБ.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Операцията на САЩ и Израел в Иран доведе до дестабилизация в близост до нашия регион, заяви военният министър след среща с гръцкия си колега
След решение на съда на ЕС: Държавите членки, включително България, трябва да издават лични документи според половата идентичност
Съвместни тренировъчни българо-гръцки полети ще проведат ВВС на двете държави
Задържаха двама души с над 55 кг наркотици в София, сред които фентанил в рекордно количество