Правителството допусна грешки при настаняването на бежанците още в самото начало и това не ни прави чест като държава. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова при посещението си във Враца по повод честването на няколко паметни годишнини на най-старото светско училище СУ "Христо Ботев".
Качиха ли се бежанците на организирания транспорт във Варна?
"Грешки, които правителството допусна още при самото настаняване на тези хора. България, както и всички други европейски страни, трябва стриктно да спазва директивата за временното настаняване, което дава определени права на бежанците, които бягат от конфликт и войни. Още от самото начало беше ясно, че системата, която те измислиха с хотелите, рано или късно ще създаде проблеми. Доста по-рано тези хора трябваше да бъдат подготвени, да им бъде дадена възможност да потърсят сами свои квартири. Тези, които искат трайно да се настанят в България, да им се предостави възможност за работа и възможност децата да посещават училище и детски градини, така както повеляват правилата на тази директива. Както винаги правят всичко в последния момент и виждате резултатите - доста за мен недостойни изказвания във всякакви посоки, което не ни прави чест като държава. Няма да ескалира само в ситуация, ако много бързо се намерят тези решения и не се използват глаголи и думи като разселване", заяви вицепрезидентът Илияна Йотова.

Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"