Именитият Учимура се провали на висилка

Кохей Учимура
12:03, 24.07.2021

Японският гимнастик Кохей Учимура не успя да се класира за финала на висилка на своята последна Олимпиада.

Трикратният олимпийски шампион получи едва 13,866 точки след падане и не влезе в осемте най-добри, които ще се борят за медали на финала.

Кохей Учимура е на 32 години. На игрите в Рио де Жанейро той стана първият гимнастик от 44 години насам, спечелил златото в многобоя на две поредни Олимпиади.

По-рано спортистът заяви, че Игрите в Токио ще бъдат последни за него, след което ще прекрати кариерата си.

На висилка Учимура е световен шампион. Освен това той има и две сребърни и бронзово отличие на уреда от шампионите на планетата.

По този начин именитият състезател няма да може да спечели медал от надпреварата в Япония. Той участва единствено на този уред.

Българският състезател Дейвид Хъдълстоун приключи участието си в квалификациите на олимпийския турнир по спортна гимнастика в Токио. Националът игра с контузия на левия глезен, което повлия на представянето му. Въпреки това той вярва в светлото си бъдеще и новите върхове, които ще покори още в Париж след 3 години.

Италия обърна Канада от 0:2 в откриващия мач от волейболния турнир на Токио 2020