Рибарският съд е получил 15-сантиметрова пробойна на корпуса, през която навлиза вода
Инцидент с рибарски кораб е станал днес във водите край Балчик. Пострадалият кораб е акостирал на рибарския порт в града. Сигналът за аварията е подаден в Общинския съвет за сигурност.
На кораба има около 1 тон гориво. Веднага след инцидента обаче бункерите с гориво са били затворени и няма опасност от изтичане. Рибарският съд е получил 15-сантиметрова пробойна на корпуса, през която навлиза вода. Собственикът вече е осигурил помпи за изпомпването ѝ.
Инж. Живко Куцаров, управител на фирмата, която стопанисва рибарското пристанище в Балчик, потвърди за БНТ, че няма опасност от замърсяване, тъй като сигналът за инцидента е подаден веднага и екипът е действал бързо и ефикасно.
Пострадалият кораб ще остане под постоянно наблюдение до отстраняване на повредите.
Текст: Светлана Ганчева
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията