Инспекция и на тунел "Железница" на магистрала "Струма" - там бяха регионалният министър Петя Аврамова и шефът на Агенция "Пътна инфраструктура", които провериха как протича строителството.
Октомври месец миналата година започна строежът на тунел "Железница", който се очаква да бъде най-дългият тунел в България с дължина над 2 км. Всеки ден се работи по 24 часа без почивен ден. Като всеки ден от двете страни на двете тръби на тунела се прокопават по около метър и половина-два метра.
Петя Аврамова - министър на регионалното развитие и благоустройството: Към момента и в лявата, и в дясната тръба има прокопани около 850 метра, сборно между двата изкопа в двете посоки. Вече са минати 500 метра в лявата тръба откъм южния портал. В тунела ще бъдат изградени два автомобилни прохода между двете тръби - лява и дясна, както и четири пешеходни такива. Към момента е изграден първият от четирите пешеходни прохода.
Тунел "Железница" трябва да бъде прокопан през пролетта на 2021 година. След инспекцията на тунела министър Аврамова ще провери и как върви строежът на двете отсечки от магистрала "Струма" преди и след тунела.
Автор: Станислава Христова