Интер се справи с РБ Залцбург и излезе начело в група "D" на Шампионската лига

22:00, 24.10.2023
Чете се за: 02:02 мин.
интер справи залцбург излезе начело група шампионската лига

Интер оглави временно подреждането в своята група "D" на Шампионската лига след домакински успех с 2:1 срещу австрийския Ред Бул Залцбург.

На "Джузепе Меаца" в Милано "нерадзурите" излязоха напред в резултата в 19-ата минута, когато Хенрих Мхитарян потърси Давиде Фратези в наказателното поле, но след като италианецът се размина с топката тя стигна до Алексис Санчес, който с удар от движение беше точен за 1:0.

Гостите от Австрия все пак стигнаха до изравнително попадение в 57-ата минута, когато за "биковете" се разписа Оскар Глох след прецизно изпълнение от границата на наказателното поле.

Радостта на играчите на Ред Бул Залцбург обаче не се задържа дълго, тъй като малко след час игра Давиде Фратези бе повален в тяхното наказателно поле и "нерадзурите" получиха право да изпълнят дузпа.

Зад топката застана турският национал Хакан Чалханоглу и той не сбърка, носейки победата на своя тим в 64-ата минута.

С успеха Интер събра 7 точки, с които оглави класирането в група "D" на Шампионската лига, докато австрийския шампион засега остава трети с 3 пункта.

Тази вечер предстои да бъде изигран и другият мач от този поток, който противопоставя един срещу друг отборите на Бенфика и Реал Сосиедад.