Испания - Португалия завърши без победител

22:24, 04.06.2021
Чете се за: 02:20 мин.
Европейски футбол
испания португалия завърши безрезултатно

Националните отбори на Испания и Португалия не успяха да се победят и завършиха 0:0 в приятелски мач, част от подготовката на тимовете за Евро 2020.

Мачът започна с доминация от страна на Испания. В 10-ата минута Фернандо Йоренте имаше чудесен шанс за гол, но защитата на португалците бе отлична.

В средата на първото полувреме гостите стигнаха до попадение, но Фонте е извършил нарушение и попадението е отменено. Малко след това и Торес имаше добър шанс за попадение, но топката мина покрай гредата.

Семедо направи несполучлив опит от дистанция в края на първата половина на мача. Испанците почти не позволиха на португалците игра с топката.

Второто полувреме започна със смяна от страна на Португалия на Гонсалвеш с Феликс.

През 54-ата минута Алваро Мората направи два близки опита за попадение. Първият бе блокиран от Фонте, който всъщност се подхлъзна, когато се върна, а след това топката отскочи обратно към нападателя и той направи втори опит, но този път стреля в близката греда.

Минути по-късно Сарабия направи опит за красиво изпълнение, но той премина над вратата.

В 60-ата минута Бруно Фернандеш най-после се появи в игра, заменяйки Оливейра. Пепе пък бе заменен от Карвальо. Момент след това Диого Жота отправи опасен удар с глава, но топката мина над вратата.

През втората част двамата треньори направиха редица смени.

Мачът продължи със страхотно центриране на Фернандеш за Роналдо, който обаче изпусна. В 78-ата минута Испания имаше шанс за гол, но ударът на Торес бе блокиран.

Последният опит за попадение бе отново на Мората в продължението, но той изпусна. Така мачът завърши 0:0.