Иван Алипиев най-резултатен при втората победа на Латина от началото на сезона

Другият българин в състава Борислав Младенов също взе участие в двубоя, влизайки от пейката

иван алипиев резултатен втората победа латина началото сезона
23:03, 12.11.2023

Италианският Латина с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в редиците си записа едва втори успех от началото на сезона в Серия "А2", надигравайки с 86:71 (28:17, 21:10, 16:28, 21:16) като гост тима на Монферато.

Алипиев започна срещата от първата минута и имаше сериозен принос за победата на своя тим, ставайки най-резултатен със своите 24 точки, 6 борби и 1 асистенция за 24 минути на терена.

В същото време Борислав Младенов влезе в игра като резерва и за 11 минути на паркета вкара 4 точки и добави 3 борби.

По този начин Латина се изкачи до 10-ото място в подреждането с баланс 2-7, докато със същите показатели Монферато е на последната 12-ата позиция.

В следващия кръг на Иван Алипиев, Борислав Младенов и техните съотборници им предстои домакински мач срещу Тревильо.