Иван Алипиев с 14 точки като титуляр при загубата на Латина в италианската втора дивизия по баскетбол

За Латина това беше 15-а загуба от началото на сезона.

иван алипиев точки латина загуби гостуването агридженто серия
08:51, 31.12.2023

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна загуба като гост на Трапани с 68:99 (21:27, 10:18, 18:29, 19:25) в мач от 17-ия кръг в "Зелената група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 15-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра 27 минути и се отличи 14 точки, 6 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки. Другият българин в състава на Латина Борислав Младенов влезе като резерва и завърши с 2 точки, 1 борба, 2 асистенции и 1 чадър за 21 минути на игрището.

От техните съотборници Самуеле Морети отбеляза 17 точки, а Джей Ди Ноутай завърши с 19 за победителите.

Тимът на Латина ще бъде домакин на Луис Рома в следващия кръг от първенството на 6 януари.

Седма победа за Алианц Милано и Матей Казийски в италианската Суперлига по волейбол