Иван Алипиев се представи на ниво, но Латина допусна втора поредна загуба в борбата за оцеляване в италианската Серия А2

Националът завърши с 9 точки, 9 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка.

страхотен иван алипиев изведе латина важен успех битката оцеляване серия
07:02, 06.06.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Иван Алипиев и Латина допуснаха втора поредна загуба в борбата за оцеляване в италианската Серия А2. На свой терен българинът и неговите съотборници отстъпиха на Агридженто със 77:81 в мач от деветия кръг в плейаута. Поредна среща за „нерадзурите“ пропусна другият български играч в редиците им – Борислав Младенов.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 11 победи и 30 загуби, като продължават да се намират на петото място в групата на оцеляващите във втора италианска дивизия. На 8 юни (събота) Алипиев и компания ще бъдат гости на Луис Рома.

Първото полувреме премина под знака на размяната на части и на голямата почивка домакините поведоха с 45:44. След паузата ситуацията се повтори, но в това не спря гостите да се окажат на печелившата страна в края.

Алипиев отново бе включен в стартовата петица и за пореден път остави добри впечатления. Българският национал не бе далече от това да постигне нов дабъл-дабъл. Крилото завърши с 9 точки, 9 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 34 игрови минути.

Александър Чикети финишира с 12 точки и 6 борби за тима от Латина.