Иван Алипиев вкара 18 точки, но Латина допусна 12-а загуба в Италия

иван алипиев точки загубата латина агридженто серия
09:59, 11.12.2023

Отборът на Латина, в който се подвизават и българите Иван Алипиев и Борислав Младенов, допусна поражение от Канту със 72:90 (16:18, 21:29, 18:25, 17:18) като гост в мач от 14-ия кръг в "Зелената група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това бе 12-а загуба от 14 изиграни срещи от началото на сезона, като тимът се намира на последното 12-о място във временното класиране.

И двамата българи започнаха от първата минута за своя тим, като Иван Алипиев изигра силен мач и беше най-резултатен с 18 точки, към които 4 борби и 1 асистенция за 29 минути на терена.

В същото време Борислав Младенов завърши със 7 пункта, 4 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 25 минути.

За победителите Антъни Хики бе над всички с 22 точки, а след този успех Канту е на втората позиция с баланс 11-3.

Пелетите за отопление: Какви са цените и има ли недостиг