Иван Хърков триумфира със световната титла по самбо

иван хърков триумфира световната титла самбо
21:49, 12.11.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Иван Хърков стана световен шампион в категория до 79 килограма на световното първенство по самбо в Ереван, Армения.

По този начин България завършва с три отличия шампионата на планетата, след като днес в бойното самбо Делян Алишахи (над 98 кг) взе бронз, а вчера трета при жените до 65 кг се класира Анна-Мария Манушева.

Хърков донесе първа титла за България в този спорт след Мария Оряшкова преди три години.

Българинът спечели всичките си пет срещи в турнира, а на финала победи представителя на домакините Борис Шатверян с 5:0 точки.

В бойното самбо над 98 кг Делян Алишахи се нареди трети, а шампион стана Михаил Кашурников (Русия), който се състезава с неутрален статут.

The National team спечели титлата на Държавното първенство по естетическа гимнастика, БФЕГГ отбеляза 20 години от създаването си