Ивана Каменова е гост в Сутрешния блок на БНТ

ивана каменова гост сутрешния блок бнт
21:02, 01.11.2019
Чете се за: 00:29 мин.
Бойни спортове

Ивана Каменова е гост в Сутрешния блок на БНТ. Тя се завърна от Чили със сребърен медал от Световното първенство по карате за юноши и девойки.

Ивана Каменова, състезател: Започнах да тренирам карате преди 7 години и половина. Още от първия ден в залата изключително много ми хареса работата на моя треньор, самия спорт ми хареса и от тогава от 2 пъти седмично, тренировките станаха 2 пъти дневно.
Ивана е избрала каратето заради интереса си към кимоното и спорта. Още от дете тренира бойни изкуства, а от първите тренировки разбира, че каратето е нейният спорт.

Треньорът на спортистката Николай Цанев разказва, че след първите тренировки Ивана участва в първото си състезание и отбелязва първите си победи.

В момента момичето е първо в Световната ранглиста на състезателките по карате. Споделя, че най-голямата ѝ мечта е да спечели световната титла.

Вижте целия разговор във видеото.

Още Бойни спортове

Загуби за българите във втория ден на световното първенство по джудо
22:05, 20.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
34 клуба ще вземат участие на Държавното първенство по кикбокс в стил К1 в Севлиево
17:38, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
България ще бъде представена от 9 състезатели на Европейската купа по джудо за кадети в Полша
15:01, 18.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
България ще има седем джудисти на световното първенство в Абу Даби
09:35, 17.05.2024
Георги Глушков награди Кимия Ализаде за спечелената европейска титла по таекуондо
17:25, 15.05.2024
Кимия Ализаде спечели европейската титла по таекуондо
22:12, 12.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Световната купа по карате киокушин за юноши и кадети във Варна ще се проведе на 2 юли
13:13, 29.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Ивайло Иванов загуби на старта на Европейското първенство по джудо
16:48, 27.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Янислав Герчев отпадна в осминафиналите на европейското първенство по джудо
20:13, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024