Победоносен старт за българката и чехкините в турнира

от Веселин Михайлов
08:10, 10.10.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Снимка: Marek Gaier

Ивана Николова и Левхарти Хомутов стартираха победоносно новия сезон в Еврокъп. Пред своя публика българката и нейните съотборнички отказаха Гожов Виекополски с 90:84 в мач от първия кръг в група А.

Гостите показаха по-добро лице през първата част и след нейния край се отскубнаха с минимална преднина от 2 точки. Във втория период домакините се добраха до равенството, но полякините не останаха длъжни и направиха така, че да се изстрелят на голямата почивка при 46:34 в своя полза.

Отборът от Гожов задържа инициативата в ръцете си и при подновяването на играта, повеждайки с 9 точки в края на предпоследната десетка. Чехкините не се отказаха от мисълта за обрат и във финалната част усилията им дадоха резултат, за да сломят своите съпернички.

Николова се включи от пейката при европейския си дебют за тима от Хомутов и остана в игра само 4 минути. За това време българската националка не успя да се разпише и не записа името си сред нито един статистически показател. При стрелбата си крилото бе 0/2 от средно разстояние.

Харлот Велихова наниза 25 точки и 5 тройки за Левхарти, Моника Фучикова има 14 и 6 борби.

Елена Цинеке бе над всички за полякините с 27 точки и 11 асистенции.

На 16 октомври (събота) баскетболистките на Павел Станек ще имат нов двубой във втората по сила надпревара на Стария континент. Тогава Николова и компания ще бъдат гости на АСВЕЛ Вильорбан.

Зеленски започва европейска обиколка - за 48 часа ще посети 4 държави
Състезатели от 10 държави ще се борят за медалите на турнира по таекуондо „Рамус София къп“