от Веселин Михайлов
23:58, 16.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Снимка: FIBA

Ивана Николова и Левхарти Хомутов сбъркаха за първи път през новия сезон в Еврокъп. Чехкините допуснаха грешка при гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан след 50:86 в мач от втория кръг в група А.

Така Павел Станек имат на сметката си победа и загуба, заемайки втората позиция в класирането.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от BK Levharti Chomutov (@levharti)

Първата част се оказа сравнително равностойна, а след 10 минути игра светлинното табло светеше при 18:18. Французойките увеличиха оборотите през втората части започнаха да се радват на двуцифрен аванс, за да дръпнат с 15 точки на голямата почивка. В хода на второто полувреме гостите допуснаха още по-сериозно изоставане и домакините улесниха задачата си до края.

Николова влезе от пейката и остана в игра 12 минути. За това време българската националка завърши с 3 точки и 1 борба. При стрелбата си гардът бе 1/4 от тройката.