Във Върховния касационен съд ще бъде избран съдия, който ще разследва сигнал срещу изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов в качеството му на директор на Националната следствена служба и заместник главен прокурор.
Това се случва за първи път откакто влязоха в сила законовите промени, с които се създаде механизъм за разследване на главния прокурор и неговите заместници.
Съдията ще бъде избран от списък от 22-ма съдии на случаен принцип чрез електронна система. Избраният съдия ще изпълнява функциите на прокурор, след като бъде назначен за такъв от Прокурорската колегия на ВСС.
ВКС одобри списък със съдии, които да разследват главния прокурор и заместниците му
След това ще прецени дали са налице достатъчно данни за извършено престъпление.
Сигналът срещу Сарафов е по докладна записка за публикации, свързани с твърдения за имотни сделки на близки и членове на семейството му.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
От 10 до 15 г. затвор грозят шофьора на преобърнатия автобус край Малко Търново
Хванатият на "Капитан Андреево" контрабанден ботулинов токсин е трябвало да бъде продаден във Великобритания
Гледат мярката за неотклонение на шофьора на автобуса, който се преобърна край Малко Търново
Андрей Янкулов: Оттеглянето на Сарафов не е реформа и не решава системните проблеми
Без нови правила за прием в детските градини в София, докато съдът не се произнесе
Тръмп: "Имам всичкото време на света, но Иран не - часовникът тиктака!"