Изслушване на ръководството на "Метрополитен" искат от групата на "БСП за България" в Столичния общински съвет. Причината - смяната на инж. Стоян Братоев като изпълнителен директор на дружеството.
Това обяви общинският съветник Иван Таков на пресконференция и отправи критики към столичния кмет за провеждането на конкурси в общинските дружества. Той подчерта и че заслугите на Братоев за развитието на метрото са неоспорими.
А утре, на съвместно заседание на постоянните комисии по транспорт и по икономика в Общинския съвет, е предвиден доклад за промяна на състава на Съвета на директорите на "Метрополитен" и обявяване на конкурс за нови членове.
"Основно отговорно лице за непровеждането на тези конкурси е именно кметът на София Васил Терзиев, за да не се стартира именно тази процедура по публичен подбор. Този доклад, приет преди повече от 9 месеца за провеждането на конкурси, заедно с конкурсната комисия, все още е в съда. Не, че кметът няма право да обжалва и да води дело, но не трябва да се търси оправдание в общинския съвет за това нещо. Конкурсите не се провеждат, тъй като все още няма окончателно решение на ВКС по казуса с избора на временните ръководства и провеждането на конкурс", заяви Тахов.
Кметът на столичния район "Люлин" предлага намаляване на такса смет за 2026 г.
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Как „Българската Коледа“ помага на 11-годишно дете с аутизъм да напредва и да общува?