Джак Дрейпър отстрани Ян-Ленард Щруф и стана първият финалист на Sofia Open 2023

17:46, 10.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.
джак дрейпър мина щруф стана първият финалист sofia open 2023
Снимка: Sofia Open

Британецът Джак Дрейпър е първият финалист в тазгодишното издание на тенис турнира Sofia Open след успех в полуфиналите срещу Ян-Ленард Щруф.

Дрейпър изигра поредния си силен мач в "Арена София" и отново не даде сет на своя противник за крайното 6:3, 6:4 за 85 минути престой на централния корт.

В първия сет двамата тенисисти си размениха по един пробив в самото начало, но след 2:2 Джак пое инициативата и спечели следващите три гейма, за да поведе с 5:2 и без проблеми да затвори първата част след 6:3 в своя полза.

Във втората левичарят от Сътън отрази цели пет брейкбола, които се откриха пред неговия съперник, преди да нанесе своя удар в седмия гейм, пробивайки за аванс от 4:3. Сервирайки за победата в десетия гейм, Дрейпър срещна известни затруднения, но въпреки това реализира третия си мачбол, за да стигне до крайния успех.

По този начин четвъртата ракета на Великобритания се класира за пръв път в кариерата си за финал в турнир от календара на АТР, като в спора за трофея от Sofia Open той ще се изправи срещу Адриан Манарино или Павел Котов.

В същото време германецът Ян-Ленард Щруф ще трябва да почака още за своята първа титла. Освен това той пропусна възможността да достигне до своя трети финал през сезона след тези на Мастърса в Мадрид и на турнира в Щутгарт.

Хиляди се възползваха от хуманитарните паузи - бойните действия в Близкия изток продължават
След репортаж на БНТ: Кобилата от село Разград получи шанс за втори живот