ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Проверка на БНТ: Колко сме склонни да похарчим за подаръци?
Чете се за: 02:25 мин.
Външният министър: Не можем да оставим държавата на пауза
Чете се за: 03:02 мин.
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за...
Чете се за: 01:15 мин.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се...
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

ГЕРБ-СДС прекратява преговорите: ДБ не подкрепи Росен Желязков за премиер

10799
Чете се за: 01:17 мин.
Политика

Не беше постигнато съгласие с "Демократична България" за персоналния състав на бъдещо правителство, заявиха от ГЕРБ-СДС

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Не беше постигнато съгласие с "Демократична България" за персоналния състав на бъдещо правителство и името на кандидата за министър-председател. Това стана ясно на днешната среща на преговорните екипи на ГЕРБ-СДС, "Демократична България", "БСП – Обединена левица" и "Има такъв народ" в Народното събрание, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.

След отказа на "Демократична България" да подкрепи първата номинация на ГЕРБ-СДС в лицето на Бойко Борисов за премиер ГЕРБ-СДС издигна Росен Желязков. Днес от "Демократична България" отхвърлиха и втората номинация. Вследствие на това ГЕРБ-СДС прекратява преговорите, допълват от ГЕРБ.

ГЕРБ-СДС благодари за участието в преговорите на екипите на "БСП – Обединена левица" и ИТН и за конструктивния тон от тяхна страна.

Вижте още в прякото включване на Елиана Димитрова.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?