Европейският парламент обсъжда днес санкциите на САЩ, наложени по глобалния закон "Магнитски" на трима български граждани и техните мрежи.
Евродепутатите искат отговор от Еврокомисията как възприема действията на САЩ и дали на своя страна ще предприеме действия срещу България и други държави членки, в които има проблеми, свързани с корупцията.
Вътрешният комисар на ЕК каза, че борбата с корупцията е в правомощията на отделните държави. Въпреки това евродепутатите искат повече и по-конкретни действия от страна на ЕК.
ЕК пита България защо са наложени санкции по закона Магнитски
Следващата седмица в България пристига мисия на мониторинговата група за наблюдение на демокрацията в Европарламента.
Очаквайте повече коментари и подробности в следващите емисии на "По света и у нас".
ПОВЕЧЕ ЗА САНКЦИИТЕ ПО ЗАКОНА "МАГНИТСКИ", РЕАКЦИИ И ПОСЛЕДСТВИЯ, ЧЕТЕТЕ ТУК
Украйна ускорява възстановяването: Сделки за 10 млрд. евро и вълна от европейска подкрепа на фона на растящо напрежение в Източна Европа
Жегата във Франция: В търсене на прохлада и спасение от високите температури (СНИМКИ)
Румен Радев в Гданск: Прекратяване на войната в Украйна ще открие пътя за дългосрочно ѝ възстановяване
Украйна е представена на ниво премиер на срещата в Полша заради напрежението със Зеленски
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина