Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета

Със съчетанията с обръч и топка стартира първата Европейска купа, която се провежда в Баку (Азербайджан).

Боряна Калейн
Снимка: БФХГ
14:00, 03.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Със съчетанията с обръч и топка стартира първата Европейска купа, която се провежда в Баку (Азербайджан). България е представена от индивидуалистките Боряна Калейн и Стилияна Николова.

Силен старт за Боряна Калейн и с актив от 69.200 (36.200 на обръч и 33.000 на топка) заема временно второ място в класирането за квалификацията след първите два уреда. Два от два възможни финала за възпитаничката на Марияна Памукова.

С първи по сила резултат от 36.200 (D. 19.500; A. 8.350; E. 8.350) на обръч и трети по сила на топка от 33.000 (D. 16.600; A. 8.200; E. 8.250) намери място сред най-добрите осем. Припомняме, че за финалите на отделните уреди, се класира по една представителка от страна.

Другата ни представителка Стилияна Николова стартира с грешки в съчетанието с топка и с резултат от 67.750 (35.850 на обръч и 31.900 на топка) заема временно трето място в квалификацията. Лидер във временното класиране е представителката на Италия - София Рафаели с 70.300 (35.800 на обръч и 34.500 на топка).

Най-добрите 16 гимнастички от квалификацията (4 уреда) ще участват в "Крос битките" утре.

Съдия за България на това състезание в индивидуалната надпревара, е Филипа Филипова, която днес е в панела за трудност с тяло на обръч.

Предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще знаем участниците в "Крос битките" и финалистите на отделните уреди. Потокът на нашите грации стартира в 15.00.