Камерун и Гамбия си осигуриха четвъртфинален сблъсък

камерун обърна буркина фасо две дузпи старта купата африканските нации
22:55, 24.01.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Камерун и Гамбия спечелиха своите 1/8-финални мачове за Купата на африканските нации.

Камерун победи Коморските острови с 2:1. Съставът на символичните гости бе засегнат от коронавирус. Двама вратари дадоха положителни проби, а един получи контузия, и на вратата на тима се озова защитникът Шакер Алхадур.

Проблемите за Коморските острови се увеличиха още в 7-ата минута, след като Наджим Абду получи директен червен картон.

Не след дълго символичните домакини стигнаха до гол. Карл Токо Екамби изпрати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата с първия точен удар на тима.

След почивката Венсан Абубакар се разписа, но голът не бе зачетен заради засада.

В 70-ата минута Венсан Абубакар отново бе точен, за да удвои аванса на своя отбор.

Играчите на Коморските острови заиграха по-офанзивно и Абдала Мохамед нацели дясната греда. Юсуф М'Чангама намали пасива на тима си с попадение от пряк свободен удар.

В другия мач от деня Гамбия записа минимален успех от 1:0 над Гвинея.

През първото полувреме Бабукар Гай спаси единствения точен удар на символичните домакини, дело на Мохамед Байо.

След паузата Муса Бароу отбеляза победното попадение с шут в долния ляв ъгъл.

Ибрахима Конте осигури изравнителен гол, но той бе отменен заради засада.

В 87-ата минута резервата Юсуфа Нджие получи втори жълт картон и бе изгонен.

В продължението Ибрахима Конте изпрати изстрел в лявата греда, а при добавката Жозе Канте нацели напречната греда. В последната минута Ибрахима Конте също бе изгонен след втори жълт картон.

Камерун и Гамбия ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите.

Сняг и студ сковаха Гърция и Турция (Видео и снимки)
Байдън ще проведе видеоконферентен разговор с европейските лидери заради Украйна