Кирил Десподов и ПАОК преодоляха втория кръг на Шампионска лига

Българинът бе титуляр и игра 67 минути

ПАОК
00:59, 01.08.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Кирил Десподов беше титуляр за ПАОК (Солун) и остана на терена до 67-ата минута при гостуването на Борац (Баня Лука) в Босна и Херцеговина – среща, която беше спечелена от гръцкия шампион с 1:0.

Единственото попадение вкара Томас Мург в 35-ата минута след много хубава комбинация с Тайсон и Одзоев. Така с общ резултат 4:2 "черно-белите орли" се класират в третия кръг, където очакват шведския Малмьо. Както всички отбори, които стигнаха до този етап, ПАОК също си гарантира участие в групите на Лигата на конференциите.

Десподов започна като титуляр и остана на терена до 67-ата минута, когато беше заменен от Андрия Живкович.

Българинът имаше две възможности да се разпише през второто полувреме. Негови изстрели в 47-ата и в 56-ата минута обаче бяха спасени от вратаря Шишковски. ПАОК доминираше през големи периоди от срещата, като Кулериакис прати топката в страничната греда.

По същото време Лудогорец се промъкна към третия кръг на Шампионската лига, след като поражението с 0:1 от Динамо (Минск) не се оказа решаващо при успеха им с 2:0. Румънският ФКСБ пък се класира по максимално драматичен начин. След 1:1 на свой терен с Макаби (Тел Авив), днес те спечелиха с 1:0 с гостуването си на Божик Арена в Будапеща с точен изстрел на Уилям Бейтен в 93-ата минута.

Втори победи постигнаха Ягелония (Бялисток, Полша) и Динамо (Киев, Украйна) съответно над Паневежис (Литва) и Партизан (Белград, Сърбия). Още едно българско участие ще има в третия кръг, след като вчера кипърският АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава елиминира молдовския Петрокуб (Молдова).

Ясна са четвъртфиналистите на олимпийския турнир по футбол за жени
Пан Жанле спечели олимпийска титла на 100 м свободен стил и постави нов световен рекорд