Кирил Десподов игра цял мач за ПАОК при успеха над ХИК

ПАОК спечели група "G" в Лигата на конференциите

21:44, 14.12.2023
ПАОК Кирил Десподов

ПАОК победи ХИК Хелзинки с 4:2 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Българският национал Кирил Десподов бе титуляр и игра цял мач.

Гостите до известна степен изненадващо стигнаха до попадение още в 6-ата минута. Боян Радулович стреля в долния десен ъгъл, за да открие резултата.

Домакините успяха да изравнят резултата преди почивката с гол на Магомед Оздоев.

След паузата двата тима продължиха да бележат. Този път домакините упражниха ранен натиск, който им донесе два гола за 6 минути. Янис Константелиас възобнови аванса на гръцкия тим, преди Йона Тойвио да си отбележи автогол.

В 85-ата минута Томас Мург окончателно лиши оставащите минути от двубоя от интрига с 4-и гол за домакините с шут от вътрешността на наказателното поле.

В добавеното време на сблъсъка Перпарим Хетемай бе точен от дузпа, за да оформи крайния резултат.

В друг двубой от групата Абърдийн победи Айнтрахт Франкфурт с 2:0 с голове на Дук и резервата Естер Соклер.

ПАОК оглави класирането на група "G" с актив от 16 точки. Напред продължава и Айнтрахт Франкфурт с 9 пункта. Абърдийн остана 3-и с 6 точки, докато ХИК завършва с 2 точки.

Лудогорец победи Нордселанд и продължи към елиминациите в Лигата на конференциите