09:29, 16.10.2024
Чете се за: 01:25 мин.
БК Цървена звезда
Снимка: X / @kkcrvenazvezda

Цървена Звезда победи Фенербахче със 76:57 в мач от 3-ия кръг на Евролигата. Коди Милър-Макинтайър бе в стартовата петица, като за близо 27 минути записа 8 точки, 3 борби и 8 асистенции (лидер в графата по асистенции за двубоя).

Двубоят започна с мощна забивка с една ръка на Джоел Боломбой след асистанция на американеца с български паспорт. В хода на първата четвърт гостите изградиха двуцифрен аванс след редица комбинации между Милър-Макинтайър и Боломбой.

През втората част сърбите поведоха с 19 точки, което им осигури комфортен аванс до края на сблъсъка. Домакините намалиха изоставането си на 4 пункта в средата на третия период, но така и не стигнаха до обрат. В заключителните 10 минути от двубоя "звездашите" възобновиха преднината си от 19 точки и заслужено се поздравиха с успеха.

Найджъл Хейс бе най-резултатен в Истанбул с 20 точки, а Джоел Боломбой завърши с дабъл-дабъл за победителите след 18 точки и 11 борби.

С пълен актив от точки Цървена Звезда заема лидерксата позиция в класирането. Фенербахче се намира на 8-ото място в подреждането с 2 победи и 1 загуба.

СО за незаконното сметище в Кривина: Има засилен контрол, предстои поетапното му премахване
Президентът Радев за авиоинцидента край "Граф Игнатиево": Вменяването на отговорност е неморално