Краснобаева и Брезалиева с пети и шести резултат на обръч на Световната купа в Милано

19-годишната бургазлийка записа и осмо място на бухалки.

Брезалиева и Краснобаева, световна купа Милано
Снимка: Facebook / Българска федерация по гимнастика
19:05, 23.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Елвира Краснобаева завърши на пето място, а Ева Брезалиева е шеста на финала на обръч на последната за сезона Световна купа по художествена гимнастика в Милано.

И двете българки допуснаха грешки в композициите си. С резултат от 33.350 точки (17.900 трудност; 8.000 артистичност; 7.450 изпълнение), Краснобаева се класира на пета позиция. Ева Брезалиева получи 30.300 (16.700; 7.150; 6.750) и се нареди на едно място зад сънародничката си.

Златен медал изненадващо спечели представителката на Китай Цзълу Ван с 35.100 точки. Втора е Алина Харнаско (неутрален статут) с 34.250 точки, а трета завърши Тахмина Икромова от Узбекистан с 34.100.

На бухалки Ева Брезалиева допусна сериозни грешки и с оценка от 27.800 точки (14.400; 7.250; 6.450) остана на осма позиция.

Шампион на този уреда е германката Дария Варфоломеев с 35.450 точки. След нея втора и трета са съответно представителката на домакините София Рафаели с 35.200 и украинката Таисия Онофричук с 34.900.

На топка първа е отново Варфоломеев с 35.650 точки, а надпреварата на лента все още продължава.

В чест на Олимпийския ден, Деня на българския олимпиец и Париж’2024 щафетата със символичния олимпийски огън финишира пред НСА