Кристиано Роналдо с нови два гола за Португалия, Словакия с ценна победа над Люксембург

Исландия победи Лихтенщайн у дома с 4:0

Кристиано Роналдо
Снимка: Facebook: Seleções de Portugal
23:56, 16.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Португалия победи Босна и Херцеговина с разгромното 5:0 в квалифкационна среща от Група "J" за Евро 2024 като гост.

Всички голове бяха отбелязани през първото полувреме. Суперзвездата Кристиано Роналдо се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Бруно Фернандеш, Жоао Кансело и Жоао Феликс.

Исландия победи Лихтенщайн у дома с 4:0 в друг мач от групата, който се игра по същото време. Гилфи Сигурдсон отбеляза два гола за домакините, а Алфред Финбогасон и Хакон Харалдсон се разписаха по веднъж. Гостите можеха да върнат и едно попадение, но Сандро Визер пропусна дузпа в добавеното време на първата част.

Националният отбор на Словакия пък победи като гост Люксембург с 1:0. Давид Дурис бе точен за гостите.

Така отборът на Португалия продължава да бъде недостижим на първото място с 24 точки и още преди това си осигури достъп до финалите на Евро 2024. Словакия е на второ място с 16. Люксембург е на трета позиция с 11 пункта, а Исландия (10), Босна и Херцеговина (9) и Лихтенщайн (0) допълват класирането.