Кучине Лубе изравни финалната серия с Итас Трентино

08:23, 05.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
кучине лубе изравни финалната серия итас трентино
Снимка: twitter Кучине Лубе Чивитанова

Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) изравниха финалната серия с Итас Трентино (Тренто) в италианската Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор надделя над Итас Трентино (Тренто) с Матей Казийски в състава си с 3:2 във втория двубой помежду им в "Еуросуоле Форум" продължил повече от два часа.

Домакините от Чивитанова поведоха в резултата, като спечелиха първите два гейма с 25:21 и 25:15, но в следващите два Тренто доведе мача до тайбрек след 25:19 и 25:23. В тайбрека Чивитанова успя да се наложи с 17:15.

Алекс Николов реализира 17 точки (1 ас, 1 блокада), като бе втори по резултатност. 18 точки записа Бартелеми Шинениезе (1 блокада). Със 17 точки завърши и Иван Зайцев (3 аса, 2 блокади). Марлон Янт приключи с 15 точки (4 аса).

За Итас Трентино Матей Казийски, който бе титуляр завърши с 11 точки. 11 точки добави и Вут Д′Хеер (3 блокади). С 19 точки над всички бе Алесандро Микелето.

В първата среща Тренто записа победа с 3:1 гейма. Третият мач помежду им е на 7 май (неделя), от 19:00 ч. б.в. в "BLM Group Арена". Играе се до три победи от пет мача.

Проф. Христо Хинков: Аз съм в позиция на експерт в проектокабинета на ПП-ДБ
Нова рубрика за пътна безопасност в "Денят започва"