В Кюстендил - една от новите области с критична заболеваемост, броят на заразените продължава да расте. Лечебните заведения там работят под сериозен натиск, а медицинският персонал е на предела на силите си.
73 души с ковид са настанени към настоящия момент в болницата, което е рекорден брой за здравното заведение.
88% от медицинския персонал е ваксиниран, останалите 12% се изследват през два дни с бързи тестове.
Натиск има и за медиците, които работят в отделенията, които не са специализирани за лечение на ковид пациенти, заради преразпределението на персонала.
Директорът на болницата д-р Александър Величков заяви пред БНТ, че ще бъде направено всичко възможно да не се връщат пациенти заради недостиг на легла.
Вижте повече в прякото включване на Йорданка Бакалска
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)