Област Кюстендил вече е в тъмночервената ковид зона. От днес там влизат по-строги противоепидемични мерки.
Заболеваемостта премина 500 заразени на 100 000, заради което затягането на мерките влиза в сила от днес.
Вълната продължава и моя призив към всички граждани на Кюстендил е да се отнасят съвсем отговорно към ограниченията, каза пред БНТ Александър Пандурски, областен управител на Кюстендил.
Училищата също минават на ротационен принцип на обучение, допълни той.

41 пациенти с ковид са настанени в момента в болницата, разполагаме с необходимият капацитет и ресурс, обясни д-р Александър Величков, директор на МБАЛ-Кюстендил.
Направили сме разчет, така че нито един пациент да не остане без болнично лечение, допълни той.
Вижте повече подробности в прякото включване на Али Мисанков
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата