Латина с Иван Алипиев в състава си продължава успешно битката за оцеляване в италианската Серия А2

Латина спечели визитата си на Киузи със 74:61 в мач от седмия кръг в плейаута.

страхотен иван алипиев изведе латина важен успех битката оцеляване серия
09:19, 30.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Иван Алипиев и Латина се поздравиха с трети пореден успех в борбата за оцеляване в италианската Серия А2. Българинът и неговите съотборници спечелиха при визитата си на Киузи със 74:61 в мач от седмия кръг в плейаута. Трета поредна среща пропусна другият българин в редиците на „нерадзурите“ – Борислав Младенов.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 11 победи и 28 загуби, с което се изкачиха до петото място в групата на оцеляващите във втора италианска дивизия.

Двата отбора си поделиха по една част през първото полувреме и след 20 минути игра домакините се изстреляха при 40:34. Гостите показаха по-добро лице при подновяването на играта и не се забавиха с обрата, за да си тръгнат с ценната победа.

Алипиев отново намери място в стартовата петица и остави добри впечатления. Българският национал помечта за трипъл-дабъл във втори пореден мач на „нерадзурите“. Крилото завърши с 9 точки, 8 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка за 36 игрови минути. При стрелбата си той бе 2/6 средна дистанция, 1/5 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Самуеле Морети регистрира 19 точки и 14 борби за тима от Латина.

На 2 юни (неделя) Латина приема тима на Нардо.