Латина с втора поредна победа, българите Алипиев и Младенов допринесоха за успеха

иван алипиев резултатен третия успех латина баскетболното първенство италия
Снимка: фейсбук страница на БК Латина
17:57, 07.04.2024

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина се поздравиха с втора поредна победа в италианската Серия А2. Пред своя публика двамата българи и техните съотборници надвиха Верона със 71:70 в мач от осмия кръг във втората фаза в Зеления регион.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 7 победи и 23 загуби, като се изкачиха до предпоследното десетото място във временното класиране в един от потоците на втора италианска дивизия, с което все още са застрашени от изпадане.

Двата отбора си размених по една част през първото полувреме и след неговия край домакините се изстреляха при 43:39. През второто полувреме ситуацията на паркета не се промени, но „нерадзурите“ удържаха преднината си за драматичната победа.

Алипиев започна в стартовата петица и допринесе за успеха на тила от Латина. Българският национал се представи на добро ниво. Крилото остави на сметката си 9 точки, 5 борби, 3 асистенции, 5 откраднати топки и 1 чадър за 30 минути в игра. При стрелбата си Алипиев бе 4/6 от средна дистанция, 0/3 зад дъгата и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Младенов влезе от пейката, но също имаше принос за победата на „нрадзурите“, като приключи с 8 точки, 2 борби и 3 отнети топки за 13 минути на паркета. При стрелбата си той бе 4/4 от близко разстояние и 0/3 от тройката.

Салваторе Парлийло бе най-добър от техните съотборници с 13 точки и 5 борби.

Тимът на Латина ще играе срещу Орцинуови в следващия кръг от първенството на 14 април.