Лаутаро направи куп пропуски, но Маркюс Тюрам се оказа жокерът за Интер срещу Бенфика

00:26, 04.10.2023
лаутаро направи куп пропуски маркюс тюрам оказа жокерът интер бенфика

Финалистът от последното издание на Шампионската лига Интер записа първата си победа в тазгодишното издание на надпреварата, надигравайки с минималното 1:0 у дома Бенфика в мач от група "D".

На стадион "Джузепе Меаца" двата отбора изиграха едно равностойно първо полувреме, което обаче завърши без голове заради добрите изяви на вратарите Ян Зомер и Анатолий Трубин.

След почивката инициативата бе изцяло на страната на "нерадзурите", които създадоха редица положения, но това определено не бе вечерта на техния капитан Лаутаро Мартинес, който на два пъти уцели греда, а освен това пропиля още две изгодни ситуации.

Все пак логичното се случи в 62-ата минута, когато Маркюс Тюрам се възползва от асистенция на Дензъл Дъмфрис и необезпокоявано реализира единственото попадение в срещата.

Успехът за футболистите на Симоне Индзаги можеше да бъде и по-убедителен, но гол на Федерико Димарко бе отменен заради засада.

Въпреки това Интер стигна до победата и така изравни Реал Сосиедад на върха в подреждането, като и двата тима имат по 4 точки, след като по-рано тази вечер "бяло-сините" надвиха с 2:0 като гост РБ Залцбург. Австрийците заемат 3-ото място в класирането с 3 точки, докато Бенфика е на дъното без актив.

Байерн Мюнхен обърна Копенхаген за втора поредна победа в ШЛ
Галатасарай шокира Манчестър Юнайтед като гост и го остави без актив и след втория кръг в Шампионската лига